Hakkımızda

Hakkımızda

1978 yılında İzmit Köseköy’de temellerini attığımız Kalibre Boru olarak, üç mühendis ve bir işçi ile soğuk çekim boru üretmek üzere faaliyete başladık. Tekstil sektörü için çelik bobin ile adım attığımız üretime, kısa bir süre sonra diğer sektörlerden gelen boru taleplerini karşılamaya başlayarak devam ettik.

İnovasyon ve sürekli gelişim ilkesi ile pazardaki talep artışı doğrultusunda 1986 yılında İzmit’teki yeni fabrikamıza taşındık. Gerçekleştirdiğimiz yatırımlar sonucunda yurt dışı pazarlarına açılarak, ilk ihracatımızı 1994 yılında gerçekleştik. Almanya’ya yapılan ilk ihracatın ardından yurtdışında güvenilir bir tedarikçi olarak tanınmaya başlayarak, dünyanın önde gelen otomotiv tedarikçilerinin tercih ettiği bir iş ortağı konumuna geldik

1998 yılında DIN / EN normlarına uygun kaynaklı boru üretimi faaliyetine başladık. Üretim arttıkça hammadde tedariğinin zorlaşması nedeniyle, fiyat, kalite ve teslimat ile ilgili problemleri çözmek ve müşterilerimize zamanında ve kaliteli hizmet verebilmek adına, dikişli boru üretimine başladık.

2002 yılında otomotiv sektöründeki müşterilerimizin ihtiyaçları üzerine kurulan Kesme fabrikasında çapak alma, pah kırma, vibrasyon, delme, pres ve boyama gibi işlenmiş parçaların üretimine geçerek, küresel otomotiv tedarikçileri ve OEM tedarikçileri ile iş birliğine başladık.

Kalibre Boru olarak çevreye karşı derin duyarlılığımız, kalite sistemlerindeki tartışmasız liderliğimiz, çalışanlarımıza verdiğimiz değer, yenilikçi ve çağdaş yönetim anlayışımız ile dünyada boru imalat sektöründe söz sahibi olmak hedefi doğrultusunda sürekli büyümeye ve Türkiye ekonomisine katkıda bulunmaya devam ediyoruz.